AK Partili Hızal’dan ‘Ankara seyahati’ cevabı

“CHP’li siyasiler hazine bulmuş gibi üzerine atladılar”
“Sayın Soyer, gündemi değiştirmek için meseleyi başka yere çekti”
“Programı ve randevuları oda başkanları yaptı”

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, İBB Başkanı Tunç Soyer’in, oda başkanlarının İzmir’in sorunları ile ilgili Ankara seyahati üzerinden eleştirilere, “Programı ve randevuları oda başkanları yapmıştır. Valimiz Bakanlıklarda olan ve kendisi ile ilgili olan programlara katılmıştır. Mesele İzmir olduğu için orada milletvekillerimiz de yer almıştır. Siz İzmir için onlarca kez yurt dışına gittiniz, birinde ‘Valim siz de gelin’ dediniz mi? Hayır. Bu seyahati hazine gibi görüp üzerine atlayan CHP’li siyasiler oldu. AK Parti milletvekilleri Sayın Başbakanımız başta olmak üzere hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın tüm belediyelerin sorunlarını Ankara’da çözmek için mücadele veriyor’’ dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumu Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, bir önceki meclis oturumunun sonunda, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, kentin sorunlarına yönelik bakanlıklarla görüşmek üzere, geçen hafta Ankara’ya giden heyete davet edilmemesiyle ilgili dile getirdiği sitemine cevap verdi. Pazartesi günü yapılan mecliste önemli konular konuştuklarını hatırlatan Hızal, ‘’Deprem, emsal artışı konuştuk. İzmir’in dönüşümün konuştuk. Beklerdik ki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Sayın Soyer, bizim bu eleştirilerimiz üzerinden cevaplar versin. Maalesef kendisi bu konularda cevap vermedi. Şehirde gündemi değiştirmek adına meseleyi başka yere çekti. Ve bir Ankara seyahati üzerinden birtakım eleştiriler ortaya koydu. Birincisi o programın randevularını ve programın organizasyonunu sayın başkanın her hafta görüştüğü Ticaret Odası ve Sanayi Odası başkanları yapmıştır ve randevuları kendileri almıştır. Aslında bu hiç tartışılmaması gereken bir meseledir. Sayın Valimiz bu programlardan Ticaret ve Tarım Bakanlığındaki görüşmeler katıldı. Ticaret Bakanlığı’nda yapılan görüşmelerin temelinde Kemalpaşa’da yapılan Başbakanımız, İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın vaatleri arsında olan lojistik köy vardı. Bu Valiliğe devredilecekti. Biz İzmirlilerin lehine bir faaliyetin içerisindeyiz. Ama siz bu iki oda başkanının talep ettiği Meslek Fabrikası’nı vermediniz, İstanbul’da ne idüğü belirsiz bir vakfa verdiniz.’’ dedi.

CHP’li siyasiler hazine gibi üzerine atladılar!

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal sözlerini şu şekilde sürdürdü; “İkincisi Gerek Kınık ve Bergama’da yapılacak olan OSB’ler ile ilgili görüşmeler yapıldı. Keşke bende orda olsaydım dedi Sayın Başkan. Nasıl çelişkiler içinde bu şehir. Bu Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili İBB’nin 25 Aralık 2021 tarihinde olumlu görüş veriyor sonra ne değiştiyse ne olduysa 27 Aralık 2021 tarihinde olumsuz görüş veriyor. Yani OSB’nin bu yatırımlarını İzmir’de yapılmamasını istiyor. Şimdi çıkıp burada ‘ben neden davet edilmedim’ demek hayatın olağan akışına aykırıdır arkadaşlar. Şimdi bu konu öyle farklı bir noktaya geldi ki bazı CHP’li İzmirli siyasiler adeta hazine bulmuş gibi üzerine atladılar. Kaldı ki, sayın Başkan Soyer, yurt dışına çıkıyor. Ne için gidiyor? Turistik geziye gitmiyor tabi ki. Bir gün ‘sayın Valim siz de gelin’ dedi mi? Hayır. Şimdi AK Parti milletvekilleri, Sayın Başbakanımız başta olmak üzere hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın tüm belediyelerin sorunlarını Ankara’da çözmek için mücadele veriyor. Buca Cezaevi ile ilgili Ankara’ya gidildi. Kimle gidildi oraya, Buca Belediye Başkanıyla gidildi. Öyle bazı CHP’li vekiller gibi meseleyi sadece eleştirmek üzerinden görürseniz, bu şehre hiçbir katkı koyamazsınız” diye konuştu.

#Partili #Hızaldan #Ankara #seyahati #cevabı
#egehaberleri #sondakikaegehaberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.