İŞTE CHP MİLLETVEKİLİ ALİ FAZIL KASAP’IN AÇIKLAMALARI – Aktüel Gazetesi

Ulusal basında her zaman Kütahya’nın kötü haberlerle yer aldığını ifade eden Kasap ; “ Başkan gazeteye yaptığı açıklamada diyor ki “bu bayan sürekli rapor alıyor, işe gelmiyor. Ben ne yapayım.” Bu yenilir, yutulur bir açıklama değildir. Belediye başkanı ya ayakta uyuyor. Ya da halkı yanıltıyor, durumu kurtarmaya çalışıyor. Altı ay rapor almak devlet memuriyetinde imkânsızdır. Bu kişinin atandıktan sonra , belediye başkanının özel kalem müdürünün işe gelmediğini fark edememesi başkanın ayakta uyuduğunu, bu makamı yeterince temsil etmediğini göstermektedir.” dedi.

İŞTE CHP MİLLETVEKİLİ ALİ FAZIL KASAP’IN AÇIKLAMALARI;

Ulusal basında maalesef Kütahya hakkında kötü haberler yer almaktadır.

Maalesef bu sabahta gazetelerde Kütahya için kara bir haber daha yayınlanmıştır.

Ulusal basında yer alan habere göre Kütahya Belediyesinde yaklaşık altı aydır, aslen öğretmen olan ve belediyeye sınavsız ve KPSS’siz özel kalem müdürü olarak atanan kişi AK Parti Eski Kütahya Milletvekilinin kızıdır. Ve bu haberde, kendisi hiç Kütahya’ya uğramadan, Ankara’da oturmasına rağmen maaş aldığı iddiası vardır.

BEN NE YAPAYIM !

Aynı haberde Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun da açıklaması vardır. Başkan Saraçoğlu ; “ Kütahya Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak atadığımız bu bayan sürekli rapor almaktadır. Bu nedenle işe gelmemektedir. Doktorlar rapor veriyorsa ben ne yapayım.” Diyor.

DOKTORLARI ZAN ALTINDA BIRAKMA

Bu yenilir, yutulur bir açıklama değildir. Belediye başkanı ya ayakta uyuyor. Ya da halkı yanıltıyor, durumu kurtarmaya çalışıyor. Altı ay rapor almak devlet memuriyetinde imkânsızdır. Bu açıklama ile doktorları zan altında bırakmaktadır. Altı ay rapor almak için ilk kırk günden sonra sağlık kurulu raporu gerekmektedir. Bu raporu da altı, yedi doktor imzalaması gerekmektedir.

BAŞKAN AYAKTA UYUYOR

O da etik değil ama belki bu şekilde atama olabilir. Ama atandıktan sonra, belediye başkanının özel kalem müdürünün işe gelmediğini fark edememesi başkanın ayakta uyuduğunu, bu makamı yeterince temsil etmediğini göstermektedir.

İÇ İŞLERİ BAKANLIĞINI GÖREVE DAVET EDİYORUM

Birkaç gün önce intihar eden, cebinden sadece 10 tl para çıkan öğretmenin intiharını tanık olduk. Böyle olayların yaşandığı ülkemizde bu olaylar hiç hoş değildir. Belediye başkanının bir diğer adı Şehri Emin’dir. Yani şehrin güvenilir insanıdır. Bu nedenle Belediye başkanından bu konu hakkında belgeleri basına sunmalıdır. CHP olarak bunu talep ediyoruz. İç İşleri Bakanlığını, Kütahya Valiliğini, bağımsız Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.

#İŞTE #CHP #MİLLETVEKİLİ #ALİ #FAZIL #KASAPIN #AÇIKLAMALARI #Aktüel #Gazetesi
#kütahyahaberleri, #kütahya, #kütahyasondakikahaberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.