Turgutlu’da bir savcının açığa alındığı iddia edildi – GÜNCEL

Turgutlu’da bir savcının açığa alındığı iddia edildi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde görevli Cumhuriyet Savcısı N.S’nin çektiği Tik Tok 
videoları, Türkiye’nin gündemine oturdu. Savcı’nın sosyal medyada paylaştığı spor 
yaparken ve şarkı söylerken çekilmiş videoların gündem olmasının ardından HSK tarafından görevinden uzaklaştırıldığı ve ardından görevinden istifa ettiği iddia edildi.

Manisa’nın Turgutlu Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı N.S’nin çektiği Tiktok videoları Türkiye’nin gündemine oturdu. Savcı N.S’nin spor yaparken ve şarkı söylerken çektiği videonun gündem olmasının ardından Tik Tok hesabını kapattığı iddia edilirken, Sabah Gazetesinin haberine göre, Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) 2.dairesi sosyal medyada mesleğin saygınlığı ile bağdaşmayan paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle N.S’nin görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. Savcı N.S’nin daha sonra görevinden istifa ettiği de iddia edildi.

KAMUOYU İKİYE BÖLÜNDÜ

Savcı’nın paylaştığı videoların gündeme oturmasından sonra, sosyal medyada yorum yapan vatandaşlar ikiye bölündü. Sosyal medya platformlarında konuyla ilgili yorum yapan bazı vatandaşlar, savcının çektiği videolarda sıradan bir vatandaş gibi spor yapıp şarkı söylediğini, mesleğini doğru yaptığı sürece, eleştirilmesinin doğru olmadığını belirtirken, bazı vatandaşlarda yayınlanan videoların savcılık mesleğine yakışmadığını ifade etti. 
Tik Tok’ta yayınlandığı anlaşılan videolarda , savcı üstü çıplak bir şekilde spor yaparken, başka bir videoda ise şarkı söylerken görülüyor. Doğan ÇİZMECİHaber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.

#Turgutluda #bir #savcının #açığa #alındığı #iddia #edildi #GÜNCEL
#manisahaberleri, #izmir, #manisasondakikahaberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.